سطح سیاست سیاسی دانشجو دانشجو روزنامه

سطح: سیاست سیاسی دانشجو دانشجو روزنامه فروردین پنجشنبه روزنامه

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی آلیس در سرزمین عجایب , ترامپ

یک روزنامه آمریکایی رویکرد ترامپ در قبال توافق هسته‌ای را همچون « آلیس در سرزمین عجایب» دانست و نوشت:‌این رویکرد به طور قطع کار ساز نخواهد بود،‌چراکه نه تنها کش

آلیس در سرزمین عجایب , ترامپ

ترامپ؛ آلیس در سرزمین عجایب

عبارات مهم : ایران

یک روزنامه آمریکایی رویکرد ترامپ در قبال توافق هسته ای را همچون « آلیس در سرزمین عجایب» دانست و نوشت: این رویکرد به طور قطع کار ساز نخواهد بود، چراکه نه تنها کشور عزیزمان ایران از پای در نمی آید بلکه در نهایت به بروز درگیری میان آمریکا و دیگر طرف های توافق منجرخواهد شد.

به گزارش ایسنا، روزنامه لس آنجلس تایمز در گزارش خود نوشت:

آلیس در سرزمین عجایب , ترامپ

«دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا ظاهرا قصد دارد در ماه اکتبر عدم پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای را که در سال ۲۰۱۵ حاصل شد، اعلام کند. شما می توانید این تاریخ را بعنوان یک بحران بین المللی در تقویم خود ثبت کنید. این تصمیم به آمریکا اجازه خواهد داد تا تحریم های اقتصادی سخت را علیه هر کسی که با پایتخت کشور عزیزمان ایران تجارت می کند، وضع کند.

اما این یک ایده بد هست. توافق هسته ای کامل نیست؛ لیکن به تحقیقات هسته ای کشور عزیزمان ایران آخر نمی دهد و آن را تنها جهت یک دوره زمانی محدود می کند ولی بهتر از نبودنش هست. با این حال ترامپ کماکان این توافق را بدترین توافق تاریخ می داند و از مشاورانش می خواهد تا شواهدی به وی ارائه دهند که اجازه نامعتبر اعلام کردن توافق هسته ای را به او بدهد. محتمل ترین لحظه جهت این تصمیم ترامپ اکتبراست، زمانی که مدیر جمهور آمریکا باید یک بار دیگر به کنگره اعلام کند که کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای پایبند است.

یک روزنامه آمریکایی رویکرد ترامپ در قبال توافق هسته‌ای را همچون « آلیس در سرزمین عجایب» دانست و نوشت:‌این رویکرد به طور قطع کار ساز نخواهد بود،‌چراکه نه تنها کش

ترامپ به تازگی در گفت وگو با روزنامه وال استریت ژورنال گفت: اگر دست من بود، همان ۱۸۰ روز قبل عدم پایبندی (ایران) را اعلام می کردم . من انتظار ندارم که آن ها (باز هم ) به تعهدات خود عمل کنند.

رئیس جمهور هیچ دلیلی حقیقی مبنی بر این که کشور عزیزمان ایران به تعهداتش پایبند نیست، ارائه نداده هست؛ چراکه چنین دلیلی وجود ندارد. مشاوران خود او ماه گذشته تاکید کرده اند که هیچ یک از کارها کشور عزیزمان ایران نقض استاندارد قانونی که اجازه بازگشت تحریم ها را می دهد، نبوده است هرچند که این کشور در لبه مرز توافق حرکت کرده است.

لس آنجلس تایمز در ادامه نوشت: زمانی که به ترامپ هشدار داده شد، نمی تواند به سادگی توافق را کنار بگذارد ، وی تا حدودی دچار بحران شد و به رکس تیلرسون وزیر امورخارجه اش تشر رفت که گفته می شود این خبر بد را جهت وی آورده بود. وی سپس به کارکنان خود دستور داد تا یک مطالعه تازه را شروع کنند تا آخر به بهانه مورد نیاز خود دست یابد.

آلیس در سرزمین عجایب , ترامپ

این رویکرد« آلیس در سرزمین عجایب» در عرصه سیاست خارجی است: اول حکم ، سپس شواهد ولی این رویکرد موثر نخواهد بود.

مهم نیست مدیر جمهور چه فکری می کند، حقیقت راه خود را پیدا می کند. مقامات آمریکایی تائید می کنند که کشور عزیزمان ایران به دقت تعهداتش در توافق هسته ای را اجرایی می کند؛ ذخیره اورانیومش را کم کردن داده و برنامه غنی سازیش را محدود کرده است.

یک روزنامه آمریکایی رویکرد ترامپ در قبال توافق هسته‌ای را همچون « آلیس در سرزمین عجایب» دانست و نوشت:‌این رویکرد به طور قطع کار ساز نخواهد بود،‌چراکه نه تنها کش

همچنین هیچ یک از شش کشور دیگر که بر سر این توافق مذاکره کردند، با نظر ترامپ جهت بر هم زدن توافق ، هم رای نیستند.

بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس تاکید کرد که توافق هسته ای موثر است و لندن اعتقاد است که این عالی ترین گزینه جهت جامعه بین الملل هست؛ بنابراین اگر ترامپ در ماه اکتبر اعلام کند که کشور عزیزمان ایران توافق را نقض می کند، تقریبا تمام دنیا مشمول بر انگلیس، فرانسه و آلمان وی را جهت پیامدهای آن سرزنش می کنند، نه پایتخت کشور عزیزمان ایران را. اگر آمریکا جهت زیرپا گذاشتن توافق مسئول دانسته شود، احتمالا دیگر کشورها تحریم های یک جانبه ترامپ را همراهی نخواهند کرد که باعث می شود این تحریم ها قدرت اجرایی نداشته باشند.

آلیس در سرزمین عجایب , ترامپ

به نوشته این روزنامه آمریکایی، پاره کردن توافق هسته ای نظام کشور عزیزمان ایران را از پای درنخواهد آورد ولی یک درگیری میان دولت ترامپ و اغلب کشورهای دیگر جهان، از جمله روسیه و چین و حتی متحدان اروپایی آمریکا ایجاد خواهد کرد.

از این رو ، بازنده ترین ائتلاف غربی است که در حال حاضر نیز به علت تحقیر شمردن های ترامپ تحقیر شده است است.»

واژه های کلیدی: ایران | توافق | عجایب | آمریکا | تحریم ها | آمریکایی | دولت ترامپ | رئیس جمهور | دونالد ترامپ | مقامات آمریکا | آلیس در سرزمین عجایب

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz