سطح سیاست سیاسی دانشجو دانشجو روزنامه

سطح: سیاست سیاسی دانشجو دانشجو روزنامه فروردین پنجشنبه روزنامه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی لیست سوم دریافت کنندگان ارز هفته آینده منتشر می‌شود / بانک مرکزی

براساس مصوبه ستاد اقتصادی دولت در جلسه روز یکشنبه ۳۱ تیرماه امسال مقرر شد فهرست کامل دریافت کنندگان ارز به قیمت رسمی طی هفته آینده به وسیله بانک مرکزی منتشر شود

لیست سوم دریافت کنندگان ارز هفته آینده منتشر می‌شود / بانک مرکزی

بانک مرکزی: لیست سوم دریافت کنندگان ارز هفته آینده منتشر می شود

عبارات مهم : سیاست

براساس مصوبه ستاد اقتصادی دولت در جلسه روز یکشنبه ۳۱ تیرماه امسال مقرر شد فهرست کامل دریافت کنندگان ارز به قیمت رسمی طی هفته آینده به وسیله بانک مرکزی منتشر شود.

به گزارش ایسنا، مهدی کسرائی پور – مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی- گفت که در جلسه روز یکشنبه که به ریاست معاون اول مدیر جمهوری برگزار شد، عنوان انتشار فهرست کامل دریافت کنندگان ارز به قیمت رسمی مطرح و در نهایت مقرر شد این فهرست مطابق با مصوبه ستاد اقتصادی دولت در هفته آینده به وسیله بانک مرکزی اطلاع رسانی شود.

لیست سوم دریافت کنندگان ارز هفته آینده منتشر می‌شود / بانک مرکزی

بنابر اعلام بانک مرکزی، کسرایی پور، با بیان این عنوان که تاکنون در دو مرحله فهرست دریافت کنندگان ارز به قیمت رسمی از طریق وب سایت بانک مرکزی انتشار یافته است افزود: بانک مرکزی صرفاً بر اساس ثبت سفارش های انجام شده است و تایید دستگاه های متولی نسبت به تخصیص ارز و متناسب با اولویت مربوطه به تامین ارز مورد نیاز اقدام می کند و در خصوص نام و حوزه فعالیت شرکت واردکننده، نوع کالا و خدمت و گروه بندی آن دخالتی ندارد.

بنابر اعلام بانک مرکزی، مدیر کل سیاست ها و مقررات ارزی این بانک با اعلام آمادگی بانک مرکزی جهت همکاری با دستگاه های اجرایی در خصوص انتشار فهرست کامل دریافت کنندگان ارز رسمی این را هم گفته که بانک مرکزی تاکنون در چارچوب قانون با دستگاه های متولی به منظور انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز رسمی و تقاضای نهادهای نظارتی به منظور ارایه اطلاعات مورد نیاز همکاری مورد نیاز را به عمل آورده است.

براساس مصوبه ستاد اقتصادی دولت در جلسه روز یکشنبه ۳۱ تیرماه امسال مقرر شد فهرست کامل دریافت کنندگان ارز به قیمت رسمی طی هفته آینده به وسیله بانک مرکزی منتشر شود

باید یادآور شد که انتشار لیست دریافت کنندگان ارزی در سیاست تازه ارزی که از ۲۱ فروردین ماه به اجرا درآمده است با دستور مدیر جمهوری به دستگاه های ذیربط یعنی بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت می شود. بانک مرکزی تا کنون دو لیست با مجموع سه میلیارد دلار از اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی را منتشر کرده و حدود ۹ میلیارد دلار دیگر آن در ابهام باقی مانده هست. وزارت صمت تاکید دارد که این لیست را باید بانک مرکزی منتشر کند.

واژه های کلیدی: سیاست | مرکزی | انتشار | دریافت | دستگاه | بانک مرکزی | اعلام آمادگی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz